شرکت اپل یکی از پیشگامان پشتیبانی از eSIM در دستگاه‌های هوشمند است. این کمپانی از سال ۲۰۱۷و مشخصاً با تولید و عرضه اپل واچ سری ۳ امکان استفاده از سیستم ارتباطی ای سیم را به کاربران ارائه داد.

در این میان، تمامی محصولات همراه که در سال ۲۰۱۸ از طرف شرکت اپل تولید و عرضه شدند، شامل آیفون XS، XS Max و XR به همراه اپل واچ سری ۴ امکان پشتیبانی از سیستم ارتباطی eSIM را دارند. البته پارت چین، سنگاپور و برخی دیگر از کشورهای شرق آسیا یا همان ZA/A در دو دستگاه آیفون XR و XS Max از eSIM پشتیبانی نمی‌کنند و به‌جای آن دارای امکان اتصال دو سیم کارت فیزیکی به صورت هم‌زمان هستند.

پشتیبانی از «ای سیم» محدود به تعدادی از کشورها و آن هم برخی اپراتورهای تلفن همراه خاص محدود است. بر این اساس، کاربرانی که آیفون‌های جدید یا اپل واچ سری ۳ و ۴ را خریداری می‌کنند می‌توانند در این کشورها سیم کارت مجازی دریافت کرده و آن را روی دستگاه‌های همراه خود تنظیم کنند و از آن‌ها استفاده کنند.

اگر قصد رفتن به سفرهای خارجی را دارید، ای سیم می‌تواند برای شما در برخی از کشورها کارآمد باشد. بر این اساس در ادامه لیستی از کشورهایی که قابلیت پشتیبانی از eSIM را دارند و همچنین نام اپراتور ارائه دهنده خدمات یاد شده میاید.

۱٫Norway – Telenor
۲٫Canada – Fido, Lucky Mobile, Rogers
۳٫Poland – Orange
۴٫Qatar – Ooredoo, Vodafone
۵٫Croatia – Hrvatski Telekom
۶٫Singapore – M1
۷٫Denmark – ۳
۸٫Spain – Movistar, Orange, Vodafone Spain
۹٫Estonia – Telia
۱۰٫Sweden – ۳, Tele2
۱۱٫Finland – Telia
۱۲٫Switzerland – Sunrise, Swisscom
۱۳٫Taiwan – APT
۱۴٫Hong Kong – ۱O1O, csl, China Mobile Hong Kong, SmarTone, 3
۱۵٫Thailand – AIS, dtac, True Move H
۱۶٫United Arab Emirates – du, Etisalat, Virgin Mobile
۱۷٫Kuwait – Ooredoo
۱۸٫United States – Verizon, AT&T

گفتنی است که در آینده لیست اپراتورها و کشورهایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، افزایش میابد و استفاده از eSIM به زودی فراگیرتر از امروز خواهد شد.