گفته‌های اخیر منتشر شده از خبرگزاری وال استریت ژورنال حاکی از آن است که شرکت اپل تصمیم دارد تا در طراحی سنسور تاچ آیدی آیفون ۱۳ از یک قطعه اپتیکال در زیر نمایشگر استفاده کند.

وال استریت ژورنال اعلام کرده که شرکت اپل در تلاش است تا یک سیستم احراز هویت بیومتریک ثانویه را هم در آیفون ۱۳ آماده عرضه کند که قابلیت‌های آن شبیه به گلکسی اس ۲۱ است.

تا پیش از این شایعات زیادی از طرف تحلیلگران سرشناس محصولات اپل نظیر مینگ چی کو و مارک گورمن از خبرگزاری بلومبرگ در مورد تلاش برای توسعه تاچ آیدی زیر نمایشگر آیفون‌های آینده منتشر شده بود؛ اما حالا خبرگزاری وال استریت ژورنال ادعا کرده که شرکت اپل در تلاش است تا سیستم احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت را شبیه به آنچه تا پیش از این در تلفن‌های هوشمند اندرویدی دیده شده توسعه و آن را زیر نمایشگر قرار دهد.

این خبرگزاری شایعات مربوط به تعبیه سنسور تاچ آیدی روی دکمه پاور را مردود دانسته و اعلام کرده که شرکت اپل در تلاش است تا از یک سنسور اپتیکال شفاف در نمایشگر استفاده کند که به عنوان سیستم احراز هویت ثانویه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از زمان شروع کرونا تا به امروز بسیاری از کاربران با چالش‌های زیادی در زمینه استفاده از فیس آیدی دست و پنجه نرم کرده‌اند که مشخصاً ریشه در عدم شناسایی چهره همراه با ماسک تلفن‌های هوشمند آیفون داشته است.

اپل در تلاش است تا با تعبیه این سیستم احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت و بازگرداندن تاچ آیدی به شکلی دیگر در تلفن‌های هوشمند آیفون ۱۳ امکان استفاده بهینه از دستگاه‌های خود را به کاربران ارائه دهند.

پیش بینی می‌شود که این سیستم احراز هویت ثانویه در تلفن‌های هوشمند آیفون در سال ۲۰۲۱ و آیپدهای سری پرو همین سال تعبیه شوند. وال استریت ژورنال اعلام کرده که از نظر فنی شرکت اپل در تلاش است تا یک سنسور هیبریدی اپتیکال خازنی را در بخشی از قسمت پایینی نمایشگر آیفون قرار دهد تا از آن طریق بتوانند کارایی تاچ آیدی را بدون نیاز به یک دکمه فیزیکی و کاربران آیفون‌های نسل‌های آینده ارائه دهد.

گفتنی است که گزارش وال استریت ژورنال در حال حاضر توسط هیچ از تحلیلگران سرشناس شرکت اپل تائید نشده؛ با این حال شنیده‌ها حاکی از همکاری مستقیم اپل و شرکت کوالکام برای تولید و تأمین از ماژول‌های مورد نیاز برای ارائه این قابلیت در تلفن‌های هوشمند نسل آینده آیفون است.